ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΗΜΕΡΑΣ Α. ΜΕ Α.

Ο Σύλλογος Γονέων Κηδεμόνων Ατόμων με Αναπηρίες Π Ε Ευρυτανίας με συμμετέχοντες
το Κεσυ Ευρυτανίας, Θεραπευτηριο Χρονιων Παθήσεων Ευρυτανίας, Ειδ Δημοτικό, το ΕΕΕΕΚ Καρπενησιου, το ΚΔΑΠ ΜΕΑ Δήμου Καρπενησίου, το Τρίτο Δημοτικό Σχολείο Καρπενησίου, το Τμημα Κοιν. Πολιτικής του Δήμου Καρπενησίου και εθελοντές του Συλλόγου διοργανώνουν
1. Δευτερα 2-12-2019

Ημερίδα στο Συνεδριακό Κέντρο Καρπενησίου
με θέμα Η ΑΝΑΠΗΡΊΑ ΣΉΜΕΡΑ
Ώρα 10.00-13.00
Συνδιοργανωτης ο Δήμος Καρπενησιου

2. Τρίτη 3-12-2019

Πορεία ευαισθητοποιησης για τα Α. Με Α.

Ώρα 11.00 στο ύψος της ΔΕΗ

Συμμετέχουν το Κεσυ Ευρυτανίας, το Θεραπευτηριο Χρονιων Παθήσεων Ευρυτανίας, το Ειδ. Δημοτικό, το ΕΕΕΕΚ Καρπενησιου, το ΚΔΑΠ ΜΕΑ Δήμου Καρπενησίου.

3. Τετάρτη 4-12-2019

Γιορτη Διαφορετικότητας
Ώρα 10.00 ως 13.00
Κλειστό γήπεδο Δήμου Καρπενησίου
Συνδιοργανωση με Δήμο Καρπενησίου

Συμμετέχουν το Κεσυ Ευρυτανίας, το Ειδ δημοτικό, το ΕΕΕΕΚ Καρπενησιου, το ΚΔΑΠ ΜΕΑ Δήμου Καρπενησίου και εθελοντές
του Συλλόγου.

4. Πέμπτη 5-12-2019

Ημερίδα στο Δήμο Αγράφων

Ώρα 11.00 αίθουσα εκδηλώσεων Γυμνασίου – Λυκείου Ραπτοπουλου

Η ΑΝΑΠΗΡΊΑ ΣΉΜΕΡΑ
Συνδιοργανωση με Δήμο Αγράφων

Συμμετέχουν το Κεσυ Ευρυτανίας, το Θεραπευτηριο Χρονιων Παθήσεων Ευρυτανίας, το Ειδ Δημοτικό, το ΕΕΕΕΚ Καρπενησιου, το ΚΔΑΠ ΜΕΑ Δήμου Καρπενησίου, το Τρίτο Δημοτικό Σχολείο Καρπενησίου, το Τμημα Κοιν. Πολιτικής του Δήμου Καρπενησίου και εθελοντές του Συλλόγου.

5. Παρασκευή 6-12-2019

Πάμε Κέντρο;;;;

Αφιέρωμα στην Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρίες του Κέντρου Ιστορίας και Πολιτισμού. Ευρυτανίας
Ώρα 10.00-12.00

Συνδιοργανωση με την Περιφερειακή Ενότητα Ευρυτανίας και το Κέντρο Ιστορίας Και Πολιτισμού Ευρυτανίας.

Συμμετέχουν Το Ειδ δημοτικό σχολείο, το ΕΕΕΕΚ Καρπενησιου, το ΚΔΑΠ ΜΕΑ Δήμου Καρπενησίου.

Ευχαριστούμε όλους τους συνδιοργανωτες και όλους τους συμμετέχοντες και τις εθελοντριες του Συλλόγου Αντ Λυκοκαπη κοινωνική λειτουργό και Ευγενία Τασιου κοιν λειτουργό για την αμέριστη βοήθεια τους.
Πριν από κάθε εκδήλωση θα προηγείται ενημέρωση για τις ακριβείς δράσεις.
Σας περιμένουμε!!!!